نمایندگی سامسونگ

ارورهای یخچال سامسونگ

ارورهای یخچال سامسونگ ، بروز نقص و خرابی قطعه ای در یخچال یا فریز شما را نشان می دهد و درواقع نشان دهنده این است که دستگاه در عملکرد خود دچار مشکل شده است. اما نگران نشوید و تصور نکنید با هر ارور و اخطاری، پایان عمر یخچال شما فرا رسیده است! بلکه هرکدام از کدهایی که روی نمایشگر ظاهر می شوند، نشان دهنده اشکال در قطعه ای از یخچال شما هستند. بنابراین اگر دستگاه شما به نظر سالم می رسد اما کدهای خطای یخچال samsung مدام بر روی نمایشگر آن ظاهر می شوند، یک جای کار می لنگد و باید فورا برای رفع مشکل آن اقدام کنید. همچنین ارورهای یخچال سامسونگ به فرایند عیب یابی، تشخیص اشکال یخچال و تعمیر آن، بسیار کمک می کنند.

ارورهای یخچال سامسونگ

رایج ترین ارورهای یخچال سامسونگ

ارور 4E یخچال فریزر سامسونگ ؛ نشان دهنده آسیب دیدن سنسور یخچال

یکی از رایج ترین ارورهای یخچال سامسونگ، ارور 4E است که نشان می دهد سنسور یخچال دچار آسیب دیدگی شده است. در این حالت باید هم سنسور محیطی و هم سنسور دیفراست مورد بررسی قرار بگیرند تا مشخص شود که کدام یک از این سنسورها معیوب شده اند. درصورتی که هر یک از این سنسورها معیوب شده باشند راهی جز تعویض آن ها وجود ندارد؛ البته اگر در پروسه عیب یابی سنسورهای محیطی و دیفراست، مشخص شود که این سنسورها مشکلی ندارند، یعنی اینکه برد الکترونیکی یخچال مشکل دارد و باید مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرد.

ارور 5E یخچال سامسونگ ؛ احتمال آسیب دیدگی سنسور یا قطع جریان برق دستگاه

نمایش ارور 5E در یخچال فریزر سامسونگ نشان می دهد که یا سنسور این دستگاه با مشکل مواجه شده است یا اینکه جریان برق دستگاه قطع شده است؛ با این وجود باید سنسور محیطی یخچال مورد عیب یابی قرار بگیرد تا اگر مشکلی دارد، تعویض شود. اگر مشکل از سنسور محیطی یخچال نبود باید از ورود ولتاژ کافی به داخل مدار مطمئن شد.

ارور 5 ساید بای ساید سامسونگ ؛ بروز مشکل در سیستم دیفراست

ارور 5 به عنوان یکی دیگر از رایج ترین ارورهای یخچال سامسونگ نشان می دهد که سیستم دیفراست این دستگاه دچار مشکل شده است. برای رفع این ارور باید یخساز این دستگاه مورد عیب یابی قرار بگیرد و اگر دچار مشکل شده بود، تعویض شود. امکان دارد مشکل از حسگر یخ هم باشد که در این صورت نیز باید حسگر یخ را تعویض کرد.

ارور 6E یخچال فریزر samsung ؛ خطای سنسور محیطی به دلیل قطع برق

خوشبختانه ارور 6E، ارور خیلی جدی نیست و معمولا زمانی که برق قطع می شود، این ارور بر روی نمایشگر یخچال نمایان می شود. برای برطرف کردن این ارور تنها کافیست که Power Freeze و Power Cool را به صورت همزمان برای 15 تا 20 ثانیه نگه دارید.

ارور 8E یخچال samsung ؛ احتمال آسیب دیدگی سنسور یخ ساز

یکی دیگر از ارورهای یخچال سامسونگ که خیلی از کاربران با آن مواجه می شوند، ارور 8E است که نشان می دهد سنسور یخ ساز آسیب دیده است؛ به گونه ای که یا قطع شده است یا غیر فعال؛ به همین دلیل برای رفع این ارور باید سنسور یخ ساز یخچال به همراه اتصالات آن مورد عیب یابی قرار بگیرد. اگر مشکل از سنسور یخ ساز نبود باید مطمئن شد که یخ ساز غیر فعال نشده باشد. اگر مشکل از سنسور یخ ساز باشد راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

ارور 23E یخچال سامسونگ ؛ بروز مشکل در فن خنک کننده

نمایش ارور 23E نشان می دهد که مشکلی در فن خنک کننده یخچال به وجود آمده است؛ با این وجود در صورت نمایش این ارور در یخچال سامسونگ باید فن آن مورد عیب یابی قرار بگیرد تا اگر به مشکل خورده است مورد تعویض قرار بگیرد. البته گاهی اوقات مشکل از فن خنک کننده یخچال نیست و درصورت بروز چنین اروری باید برد الکترونیکی آن نیز مورد عیب یابی قرار بگیرد؛ چراکه امکان دارد مشکل از برد الکترونیکی یخچال باشد.

 

 فن خنک کننده یخچال

ارور e24 یخچال ساید سامسونگ، مشکل سیستم یخ زدایی

علت به وجود آمدن این مورد از ارورهای یخچال سامسونگ، مشکل یخ زدایی در فریزر است. برای برطرف کردن این مشکل، باید محتویات فریزر را خالی کنید و دیواره پشتی داخلی آن را خراج کنید. می توانید از سشوار برای رفع یخ زدایی استفاده کنید تا یخ های دیواره آب شوند. سپس دکمه های بالایی از چپ و راست را به صورت همزمان فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا فریزر ریست شود.

ارور e25 یخچال سامسونگ، مشکل دیفراست یخچال

این ارور در صورتی در نمایشر ظاهر می شود که دفراست یا یخ زدای یخچال دچار مشکل شده باشد و یخچال و فریز یخ بسته باشند. برای رفع این مورد از ارورهای یخچال سامسونگ، باید مطمئن شوید که تایمر یخ زدایی و صفحه کنترل یخچال به درستی کار می کنند. در غیر این صورت باید آنها را تعویض و جایگزین کنید.

ارور e26 یخچال سامسونگ، مشکل شیر آب یا یخساز

در صورتی که شیر آب یا یخساز شما مشکل داشته باشد، این ارور در نمایشگر ظاهر می شود. برای رفع این ارور، شما باید شیر آب را تعویض کنید و مطمئن شوید که یخساز روشن باشد. همچنین باید انسداد لوله را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که دمای یخچال زیر 8 درجه فارنهایت باشد.

ارور e33 یخچال samsung، ایراد در اثر وارد شدن ضربه

ارور e33 را شما زمانی مشاهده می کنید که در هنگام جا به جایی یخچال، ضربه ای به آن وارد شده باشد. منشا بروز این ارور، وجود ایرادی در گرمکن لوله پر کن آب است. این مشکل را می توانید با ری استارت یخچال یا فشردن همزمان power save و lighting و نگه داشتن آنها مدت ده ثانیه، برطرف کنید. در صورتی که همچنان یخچال همین ارور را نشان می دهد، حتما برای رفع این مورد از ارور های یخچال سامسونگ، از یک متخصص کمک بگیرید. چون دستکاری خودسرانه ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند.

ارور e39 یخچال سامسونگ، از کار افتادن یخساز

این مورد از کدهای خطای یخچال samsung، مربوط به از کار افتادن یخساز است که در این شرایط تنها باید از یک تعمیرکار متخصص برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

ارور e40 یخچال سامسونگ، اشکال در فن فریزر

زمانی که فن فریزر شما به مشکل بر می خورد، برای رفع آن، باید اتصالات آن را چک کنید. سپس از یک تعمیرکار ماهر برای رفع این مورد از ارورهای یخچال سامسونگ کمک بگیرید.

ارور e41 یخچال samsung، مختل شدن برد اصلی

این مورد از ارورهای یخچال سامسونگ به دلیل اشکال در ارتباط بین برد الکترونیک اصلی و نمایشگر ظاهر می شود. بنابراین برای رفع این مشکل باید از یک تکنسین کمک بگیرید تا علاوه بر بررسی برد، در صورت لازم آن را تعویض کند.

ارور e71 و e72 یخچال سامسونگ، اشکال در سنسور فریزر

ارور 71E در اثر خطای سنسور فریزر و 72E در اثر خطای سنسور یخچال، ظاهر می شوند. در این وضعیت، دمای یخچال و فریزر از حد استاندارد بالاتر می رود و تنها راه چاره برای حل این ارورهای یخچال سامسونگ، تعویض این قطعه است.

 

اشکال در سنسور فریزر یخچال سامسونگ

ارور e81 یخچال سامسونگ، استارت نزدن کمپرسور

این ارور زمانی بر روی نمایشگر یخچال پدیدار می شود که کمپرسور یخچال استارت نمی زند. بررسی اتصال کمپرسور به برد اینورتر، اولین کاری است که باید برای رفع این مورد از ارورهای یخچال سامسونگ انجام دهید. برای این کار، مهارت و تخصص بالایی نیاز است، بنابراین باید حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

ارور e84 یا c84 یخچال سامسونگ، قفل شدن روتور یخچال

در صورتی که این ارور را در نمایشگر یخچال خود مشاهده کردید، آن را بسیار جدید بگیرید و فورا برای تعمیر یخچال خود اقدام کنید. چون این ارورهای یخچال سامسونگ، خبر از وجود یک مشکل بسیار جدی می دهند. منشا این ارورها، تعییر ولتاژی است که در اثر قفل شدگی روتور اتفاق می افتد. دستیابی به این قسمت از یخچال نیز، به ظرافت و تخصص زیادی نیاز دارد که تنها از طریق کمپرسور امکان پذیر است. برای برطرف کردن این مشکل، تعمیرکار باید کمپرسور سه سرعته DC را تعویض کند.

ارور e83، e85، e86، 88 88 یخچال samsung، بروز مشکل در اثر قطعی برق

این مجموعه از ارورهای یخچال سامسونگ، ناشی از قطع برق و عملکرد نادرست اینورتر PBA به وجود می آیند و بر روی نمایشگر ظاهر می شوند. این دسته از اشکالات با ری استارت کردن سیستم یخچال رفع می شوند. برای ریستارت کردن باید یخچال را از برق بکشید و پنج دقیقه صبر کنید، سپس دوباره این دستگاه را به برق متصل کنید.

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

نمایندگی یخچال سامسونگ، با داشتن متخصصان دوره دیده و کارشناسان کاربلد در تیم تخصصی و فنی خود، با مهارت و دانش فنی بالا آماده ارائه انواع خدمات برای رفع مشکل یخچال سامسونگ کاربران است. این نمایندگی، امکانی را برای کاربران یخچال سامسونگ فراهم آورده است که در صورت وجود اشکال در یخچال فریزر سامسونگ، برای عیب یابی و تعمیر نیازمند مراجعه حضوری به تعمیرگاه نباشند. همچنین، تعمیرکاران نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ، بعد از اعلام نیاز کاربران به تعمیرکار در محل، با ابزار و تجهیزات مورد نیاز در سریع ترین زمان، خود را به مکان مورد نظر می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-65116453