نمایندگی سامسونگ

تعویض سنسور یخچال سامسونگ

تعویض سنسور یخچال سامسونگ : در این مقاله با نحوه تعویض سنسور یخچال سامسونگ، هزینه این کار و نکاتی دیگر در مورد آن آشنا می شوید. سامسونگ یکی از تولید کنندگان موفق یخچال های هوشمند و مدرن است و در ساختار تولیداتش از حسگرهایی استفاده می کند که گاهی آسیب می بینند. در بیشتر موارد، امکان تعمیر سنسور یخچال سامسونگ و دیگر برندها وجود نداشته و باید آنها را تعویض کرد. درواقع ساختار حسگر و نوع خرابی آن به گونه ای است که معمولا تعویض سنسور یخچال سامسونگ، مقرون به صرفه تر است.

بد نیست بدانید که سنسورها نوعی سیستم عیب یابی یخچال هستند که ایرادات داخلی را در قالب ارورهایی به کاربران اعلام می کنند. اگر این بخش ها درست کار نکنند، مشکلات یخچال پنهان مانده و ممکن است خسارات سنگینی را رقم بزنند. در ادامه ضمن ارائه نکاتی در مورد تعویض سنسور یخچال samsung، شما را با انواع مدل های این قطعه و مشکلات آنها آشنا می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، از تیم تعمیر یخچال در نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعویض سنسور یخچال سامسونگ

نحوه تعویض سنسور یخچال سامسونگ

بسیار مهم است که حسگر یخچال، به درستی عیب یابی شده و ترمیم یا تعویض گردد. حتی یک اشتباه کوچک روند تعمیر یا تعویض این قطعه، می تواند آسیب های بیشتری را در یخچال ایجاد کند. با این حال ما مراحل و نحوه تعویض سنسور یخچال سامسونگ را به شما آموزش می دهیم تا با جزئیات آشنا شوید. برای انجام این کار، به ترتیب زیر عمل می شود:

1- جدا کردن یخچال از برق

2- پیدا کردن محل دقیق سنسور (با توجه به مدل یخچال)

3- بیرون آوردن کاور پلاستیکی نصب شده روی سنسور

4- دسترسی به سنسورها

5- جداسازی سوکت متصل کننده سنسور به یخچال با استفاده از سیم چین

6- تهیه حسگر جدید (سنسور جدید باید کاملا مطابق با مشخصات یخچال بوده و اورجینال باشد)

7-جایگذاری و نصب سنسور جدید در یخچال و وصل کردن آن به سوکت

8- نصب کاور سنسور و بستن بخش های باز شده

9- وصل کردن یخچال به برق و تست عملکرد حسگرهای جدید

 

بیشتر بخوانید : ارورهای یخچال سامسونگ

 

نحوه تست حسگر یخچال سامسونگ

پیش از تعویض سنسور یخچال سامسونگ، باید این قطعه را تست کرد. تعمیرکاران این کار را با این هدف انجام می دهند که مطمئن شوند حسگر آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد؛ چون گاهی مشکلاتی که در عملکرد یخچال ایجاد می شوند، مربوط به سنسور نبوده و ناشی از خرابی دیگر قطعات این دستگاه هستند. جهت تست حسگر یخچال، باید ترمیستور یخچال را بیرون آورده و منتظر بمانید تا این قطعه با دمای محیط سازگار شود.

دقت کنید که سنسور باید به K2 اهم در دمای 68 درجه فارنهایت معادل 20 درجه سانتی گراد برسد. اگر سنسور در دماهای گفته شده، اعداد تعیین شده را نشان دهد، یعنی سالم است و نیازی به تعویض آن نیست. در غیر این صورت، باید هرچه زودتر اقدام به تعویض حسگر یخچال سامسونگ کنید. اگر تجربه باز و بسته کردن یخچال را ندارید، بهتر است برای تست سنسور از تکنسین های مجرب تعمیرات یخچال Samsung کمک بگیرید.

دلایل خرابی سنسور یخچال

باز ماندن بی دلیل و طولانی مدت درب یخچال، دلیل اصلی خرابی سنسور است. در این شرایط، برفک در داخل یخچال تشکیل شده و دمای دستگاه، بیشتر از حد مجاز می شود. همچنین اگر ترموستات درست کار نکند و دمای یخچال تعادل نداشته باشد، ممکن است سنسور از کار بیفتد و یا عملکرد درستی نداشته باشد.

عدم وجود سرمایش مناسب در یخچال هم گاهی روی سنسورها تاثیر منفی گذاشته و آنها را از کار می اندازد. دیگر دلیل خرابی حسگر یخچال هم از کار افتادن المنت موجود در دیفراست است. در هریک از این شرایط، باید هرچه زودتر اقدام به تعویض سنسور یخچال سامسونگ کنید تا مشکل شدیدتر نشده و به دیگر بخش ها آسیب نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-65116453