نمایندگی سامسونگ

آموزش جرمگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

آموزش جرمگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ ، امروزه ماشین ظرفشویی را می‌توان عضوی جدا نشدنی از خانه‌ها دانست که با وجود آن‌ها می‌توان به راحتی حجم زیادی از ظروف را در کمترین زمان شست. بسیاری از افراد به دلیل داشتن مشغله زیاد، هر روز یا در هفته چندین مرتبه از این ماشین استفاده می‌کنند.

یکی از برندهای معروف در زمینه تولید ماشین ظرفشویی، سامسونگ است. ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل داشتن ویژگی‌های بسیار خوب خود از جمله طول عمر بالا از رقبا در این زمینه پیشی گرفته است. یکی از نکاتی که بسیاری از استفاده‌کنندگان از ماشین ظرفشویی سامسونگ غافل هستند، نحوه جرم‌گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

اهمیت جرم گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

رسوب‌گیری و جرم‌گیری از مهم‌ترین مراقبت‌های این محصول محسوب می‌شود که عدم انجام آن آسیب‌دیدگی ماشین ظرفشویی را در پی دارد. جرم‌گیری محصولاتی مانند ظرفشویی و لباسشویی امری بسیار ساده اما حائز اهمیت است.

شما می‌توانید به راحتی جرم‌گیری چنین محصولاتی را در خانه خود انجام دهید. در ادامه قصد داریم نحوه جرم‌گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ را با ارائه روش‌هایی بسیار ساده آموزش دهیم. اگر به دنبال یادگیری نحوه تمیز کردن این محصول هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آموزش جرمگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

رسوب و جرم در ماشین ظرفشویی سامسونگ چگونه تشکیل میشوند؟

قبل از بررسی روش‌های انجام رسوب‌گیری و جرم‌گیری در ابتدا بهتر است به نحوه تشکیل رسوب در ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم. آب شهری علی‌رغم این که تصفیه می‌شود، حاوی مقدار زیادی نمک‌های معدنی از جمله انواع یون‌های کلسیم و منیزیم است. به آب‌هایی که دارای نمک‌های معدنی هستند، به اصطلاح آب سخت گفته می‌شود. آب سخت به مرور سبب ایجاد رسوب‌های آهکی در ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌شوند.

تجمع این رسوب‌های آهکی بر عملکرد ماشین ظرفشویی تاثیر بسیار بدی می‌گذارد. یکی از این تاثیرات، شست‌وشوی نامطلوب ظروف است که به دلیل عدم تشکیل کف رخ می‌دهد.

چرا باید ماشین ظرفشویی را جرمگیری کنیم؟

سوالی که بیشتر افراد استفاده کننده از ماشین ظرفشویی با آن مواجه هستند این است که چرا باید ماشین ظرفشویی را رسوب‌گیری کنیم؟ برای پاسخ به این سوال می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 • ایجاد بوی بد در دستگاه: از مهم‌ترین علائم تشکیل رسوب در ماشین ظرفشویی ایجاد بوی بد در دستگاه است. این بوی نامطبوع در بسیاری از مواقع به ظروف نیز منتقل می‌شود که سبب ایجاد حس ناخوشایند در استفاده‌کنندگان می‌شود.
 • کاهش قدرت تمیز کنندگی ظروف: یکی دیگر از دلایلی که باید ماشین ظرفشویی را جرم‌گیری کرد، کاهش قدرت تمیز کنندگی ظروف است. رسوب و جرم تشکیل شده از ایجاد کف جلوگیری می‌کنند و در ماشین ظرفشویی کف به خوبی تشکیل نمی‌شود.
 • کاهش طول عمر: تجمع و انباشته شدن رسوب و جرم سبب آسیب ماشین ظرفشویی می‌شود و در طولانی مدت سبب آسی‌دیدگی ماشین می‌شود و در نهایت از طول عمر آن می‌کاهد.

نمایندگی ظرفشویی سامسونگ

جهت دریافت خدمات مربوط به ظرفشویی سامسونگ با ما تماس بگیرید.

راهکارهایی آسان برای جرمگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر گمان می‌کنید جرم‌گیری محصولاتی مانند ماشین ظرفشویی سامسونگ یا لباسشویی امری سخت و به دور از تخصص شما است باید گفت که سخت در اشتباه هستید. با استفاده از موادی که در بیشتر منازل موجود است می‌توان به راحتی رسوب‌زدایی انجام داد. در ادامه به برخی از این راه‌حل‌ها اشاره خواهیم کرد

استفاده از جوش شیرین جهت رسوب گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

معمولاً وقتی پای رسوب‌گیری و جرم‌گیری به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن افراد خطور می‌کند، جوش شیرین است. از جوش شیرین حتی می‌توان برای انجام رسوب‌گیری و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی نیز استفاده کرد. به این منظور کافیست جوش شیرین را در قسمت‌های مختلف ماشین قرار دهید. در مرحله بعدی یکی از برنامه‌های شست‌وشو ماشین را انتخاب کنید. طی این عمل جوش شیرین با آب ترکیب می‌شود و عمل رسوب‌زدایی را انجام می‌دهد. جوش شیرین حتی سبب از بین رفتن بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز می‌شود.

استفاده از سرکه سفید جهت جرم گیری ماشین ظرفشویی Samsung

با استفاده از سرکه سفید می‌توان به راحتی سبد و قسمت‌های داخلی ماشین ظرفشویی را شست. برای جرم‌گیری با استفاده از سرکه سفید کافیست سرکه را بر روی قسمت‌های مختلف ماشین ظرفشویی سامسونگ اسپری کنید. کمی صبر کنید و بعد به کمک برس یا فرچه شروع به تمیز کردن ماشین خود کنید.

جرم گیری ظرفشویی با ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین

این ترکیب یکی از قوی‌ترین ترکیب‌های رسوب زدا است. برای استفاده از این ترکیب کافیست مقداری جوش شیرین را با سرکه مخلوط کنید. یکی از برنامه‌های شست‌وشوی ماشین را انتخاب کنید و تا گرم شدن آب صبر کنید. بعد گرم شدن آب مخلوط را در کف ماشین ظرفشویی سامسونگ بریزید.

استفاده از قرص‌های مخصوص جرم‌گیری ماشین ظرفشویی

یکی از ساده‌ترین راه‌های از بین بردن رسوبات موجود در ظرفشویی استفاده از قرص‌های مخصوص به این کار است. به منظور استفاده از قرص‌های جرم‌گیر کافیست قرص را در قسمت قرص ماشین ظرفشویی قرار دهید. به منظور رسوب‌زدایی بیشتر، طولانی‌ترین برنامه شست‌وشو را انتخاب کنید. بعد از به پایان رسیدن شست‌وشو شما شاهد این هستید که تمامی رسوبات از بین رفتند و ماشین درخشنده شده است. یکی از نکات قابل توجه این است که

ایا میشود قرص ماشین ظرفشویی را نصف کرد؟

روش استفاده آن به چه صورت است. برای این کار هرگز از نصف قرص استفاده نکنید. استفاده از نصف قرص برای از بین بردن کل رسوبات ماشین کافی نیست. توجه داشته باشید که همراه با استفاده از قرص ماشین ظرفشویی به هیچ عنوان از شوینده دیگری استفاده نکنید. شما می‌توانید به جای قرص از پودر جرم‌گیر نیز استفاده کنید.

جرم گیری ظرفشویی با استفاده از نوشابه

با کمک یک فنجان نوشابه می‌توانید به راحتی جرم‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را از بین ببرید. برای رسوب‌زدایی یک فنجان نوشابه را بر روی کف ماشین ظرفشویی سامسونگ بریزید و یک برنامه شست‌وشو بلتد مدت انتخاب کنید.

آموزش جرمگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

جرم‌گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ با نمک

نمک یکی از موادی است که در همه خانه‌ها یافت می‌شود. خوشبختانه یکی از موادی که با کمک آن می‌توان جرم‌گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ را انجام داد، نمک است. نحوه جرم‌گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ با کمک نمک این گونه است که مقدار کافی از نمک را باید در محل قرص ماشین قرار دهید. بعد از انجام این کار مانند روش‌های قبل، برنامه شست‌وشویی بلند مدت را انتخاب کنید. بعد از به پایان رسیدن زمان شست‌وشو تمامی جرم‌ها از بین می‌روند و از طرفی ماشین ظرفشویی شما ضد عفونی نیز می‌شود.
یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هیچ کدام یک از روش‌های بالا را به همراه ظروف موجود در ماشین انجام ندهید. قبل از هر گونه روش رسوب‌زدایی ظروف را از ماشین ظرفشویی سامسونگ خارج کنید.

نکاتی طلایی در جرمگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • سعی کنید در هفته چندین مرتبه از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. عدم استفاده طولانی مدت از ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است سبب ایجاد جرم و رسوبات شود. برای جلوگیری از تشکیل جرم بهتر است 4 بار در هفته از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اگر می‌خواهید ظروفی درخشان وخوش‌بو داشته باشید سعی کنید جرم‌گیری را به صورت مرتب انجام دهید. توصیه می‌شود جرم‌گیری را یک الی دو بار در ماه انجام دهید.
 • نحوه جرم‌گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ در دفترچه همراه آن ذکر شده است. قبل از انجام هر کاری بهتر است در ابتدا این دفترچه راهنما را مطالعه کنید.
 • به منظور جلوگیری از ایجاد رسوب دقت داشته باشید که به هیچ عنوان همراه با ظروف مواد غذایی را وارد ماشین ظرفشویی نکنید.
 • برای جرم‌گیری بهتر حتماً به دمای ماشین دقت کنید. به منظور رسوب‌زدایی بهتر دمای ماشین ظرفشویی باید بالا باشد.
 • به فیلترهای ماشین ظرفشویی توجه زیادی کنید. همیشه فیلترهای ماشین را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن‌ها را بشورید یا تعویض نمایید.
 • برای نتیجه‌گیری بهتر از روش‌های رسوب‌زدایی بهتر است سبدهای ماشین را خارج کنید و با دقت آن‌ها را بشورید تا چربی‌های موجود بر روی آن از بین بروند.
 • به منظور جرم‌گیری مطلوب ماشین ظرفشویی سامسونگ، سعی کنید از مواد شوینده و مواد جرم‌گیرمناسبی استفاده کنید. مواد غیر استاندارد ممکن است سبب آسیب به قسمت‌های فلزی ماشین شما شوند و علائمی مانند رنگ‌پریدگی را ایجاد کنند.
 • اگر ماشین ظرفشویی شما نیاز به تعمیر داشت حتماً از مراکز متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورت نیاز به تعمیرات انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر لباسشویی و تعمیر ظرفشویی می‌توانید با مجموعه معتبر ما ارتباط برقرار کنید. این مجموعه یکی از معتبرترین و متخصص‌ترین مراکز در حوزه تعمیرات لوازم خانگی است. با کمک مجموعه ما می‌توانید در کمترین زمان، تعمیر ماشین ظرفشویی خود را انجام دهید. مجموعه ما قابلیت تعمیر انواع لوازم خانگی از برندهای مختلف را دارد.

مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سامسونگ

مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سعی داشته مجرب‌ترین افراد را به کار بگیرد. این مجموعه به منظور کسب رضایت حداکثری مشتریان خود تعمیرات لوازم خانگی را با قیمتی مناسب انجام می‌دهد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانان این مجموعه ارتباط برقرار کنید و اطلاعاتی از قبیل قیمت، زمان تعمیر، نحوه رزرو زمان و بسیاری از موارد دیگر را کسب کنید.

در این مقاله سعی داشتیم به بررسی نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم. شما می‌توانید با کمک روش‌هایی ساده به راحتی رسوبات و جرم‌های ماشین خود را از بین ببرید. روش‌هایی مانند استفاده از نمک، نوشابه، قرص جرم‌گیر، پودر جرم‌گیر و سرکه سفید برای از بین بردن جرم‌ها مفید هستند. با جرم‌گیری ماشین می‌توانید ظروف را به صورت مطلوبی بشورید و از بوی نامطبوع ماشین و ظرف جلوگیری کنید. امیدواریم نکات این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-65116453