نمایندگی سامسونگ

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

برخی مواقع نیازی به استفاده کامل از ماشین لباسشویی نیست و تنها می خواهیم از خشک کن ماشین لباسشویی برای خشک کردن لباس ها یا گرفتن نم و رطوبت آن ها استفاده کنیم. گاهی نیز بعد از شست و شوی دستی برخی از لباس ها یا حوله و پتو، نیاز است تا تنها با خشک کن لباسشویی آن ها را خشک کنند.

شاید ساده به نظر برسد اما برای استفاده از گزینه خشک کن در ماشین لباسشویی نیز باید به برخی موارد توجه کرد تا انجام این کار موجب آسیب رسیدن به دستگاه، خرابی لباس ها و افزایش مصرف برق لباسشویی نشود. به همین دلیل در ادامه این مطلب به بررسی نحوه استفاده از گزینه خشک کن ماشین لباسشویی می پردازیم.

ماشین لباسشویی سامسونگ

آماده سازی البسه پیش از استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی

اولین کاری که برای استفاده از خشک کن لباسشویی باید انجام داد، آماده کردن لباس هاست. این لباس ها و هر چیزی که باید در لباسشویی خشک شود را باید ابتدا بررسی کرد و مطمئن شد که آیا می شود آن ها را در خشک کن دستگاه قرار داد یا خیر. در پشت لباس ها یا پتو ها برچسب راهنمایی قرار دارد که با بررسی آن می توان این موضوع را متوجه شد.

اگر روی این برچسب امکان خشک کردن لباس در خشک کن نوشته شده باشد، می توان بدون نگرانی از آسیب رسیدن به البسه آن ها را در ماشین لباسشویی قرار داد. نکته مهم بعدی برای آماده کردن لباس ها، گرفتن آب آن هاست. قبل از قرار دادن البسه در خشک کن ماشین لباسشویی باید حتما آن ها را خوب چکانده و آب آن ها را خارج کنید.

برای برخی از لباس های ظریف و حساس مانند لباس های ابریشمی امکان استفاده از خشک کن نیست و احتمال آسیب رسیدن به آن ها زیاد است. بهتر است لباس ها را به صورت باز شده و بدون مچاله شدن درون دیگ لباسشویی قرار دهید تا خوب خشک شده و آب شان گرفته شود.

آماده سازی ماشین لباسشویی

حال که لباس ها را برای خشک کردن آماده کردید، نوبت به تنظیم خشک کن ماشین لباسشویی می رسد. قطعا تنظیمات و نحوه استفاده از حالت خشک کن در هر مدل و برند های مختلف، متفاوت است. اما به صورت کلی این روند در اکثر دستگاه ها به یک شکل است. برای انجام این کار ابتدا ماشین لباسشویی را با دکمه پاور کرده و سپس پیچ یا دکمه چرخش آن را روی حالت SPINNE قرار دهید.

سپس با زدن دکمه استارت، خشک کن لباسشویی شروع به کار کرده و لباس ها را خشک می کند. برای استفاده از دور خشک کن باید متناسب با وزن، مقدار و نوع لباس ها، دمای مناسب خشک کن به همراه دور بر دقیقه را انتخاب کرد. برای مثال هر چه البسه مورد نظر ضخیم تر باشند، باید از دمای بیشتر و دور چرخش بالاتری استفاده کرد.

نکته مهم در خصوص فعال کردن خشک کن در مدل های مختلف لباسشویی، توجه به نام این دکمه روی مدل های مختلف است. دکمه هایی مانند DRY ONLY، HEAT یا SETTING DRY از دیگر نام های گزینه خشک کن در مدل های مختلف است.

نکات مهم در استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی

گزینه خشک کن در هر یک از مدل های لباسشویی عملکرد متفاوتی دارد. قدرت عملکرد خشک کن مربوط به کیفیت، قدرت و مدل دستگاه هاست و در مدل های مختلف این قدرت متفاوت است. اما برخی از موارد می تواند روی عملکرد دستگاه تاثیر بگذارد. برای مثال تعیین میزان دمای مناسب متناسب با میزان و نوع لباس ها و همچنین قرار دادن دستگاه روی دور مشخص از جمله این هاست. علاوه بر این نکته ای که در عملکرد لباسشویی در خشک کردن لباس ها تاثیر دارد، میزان پر کردن مخزن لباسشویی است.

نباید بیش از ظرفیت دستگاه لباس های خیس را درون مخزن آن قرار داد. در این صورت دستگاه قادر به خشک کردن کافی لباس ها نخواهد بود. پر کردن بیش از حد لباسشویی می تواند به خود دستگاه نیز آسیب برساند و موجب خرابی آن شود. سر و صدای بیش از حد ماشین لباسشویی نیز در برخی مواقع به دنبال پر شدن بیش از حد مخزن دستگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-65116453